BIEGIEM NA ROWER – GOTOWI NA RUNdę PRZED TRIATHLONEM?

Udostępnij dalej:

Krystalicznie czysta woda, malownicze trasy rowerowe (z gładką „jak stół” nawierzchnią) i biegowe to tylko niektóre z wielu skojarzeń związanych z gminą Przechlewo (woj. pomorskie). Część z Was może łączyć ją również z odbywającymi się tam co roku zawodami Prime Food Triathlon, w których miał okazję uczestniczyć redaktor portalu Wysportowani. Przechlewo to miejsce z dala od miejskiego zgiełku, wręcz stworzone do uprawiania sportu. Zanim w dniach 26-27 sierpnia 2017 r. odwiedzą je triathloniści z całej Polski, nie zabraknie innych okazji, żeby się tam pojawić.

 W sobotę 15 lipca 2017 r. przy okazji Dni Przechlewa w tej urokliwej lokalizacja odbędzie się RUNda Przechlewska – bieg organizowany przez ZKS Contra, ekipę #TRIpaka Przechlewo i gminę Przechlewo. Większość 10-kilometrowej trasy zawodów powiedzie drogami polnymi i leśnymi. W zmaganiach będzie mógł uczestniczyć każdy, kto ukończył 16 lat i opłacił wpisowe (40 zł). To doskonała okazja, żeby poznać okoliczne trasy, a przy okazji sprawdzić swoją formę i dobrze się bawić.

 

Rowerowy zakątek

Do Przechlewa najlepiej wybrać się samochodem lub rowerem. Dzięki drugiej opcji można od razu przetestować niektóre szlaki kolarskie. Na miejscu również warto znaleźć czas na rowerową wycieczkę po okolicy (rekreacyjnie albo w ramach treningu). Polecamy liczący ok. 15 km Szlak Szczycieński, na którym można podziwiać m.in. Jezioro Szczytno i Wyspę Zamkową. Nieco bardziej zaawansowanym pasjonatom dwóch kółek może spodobać się Trasa Ornitologiczna, która pomimo swojej długości (od 16 do 22 km) jest jedną z trudniejszych w okolicy. Wysiłek włożony w trening wynagrodzą urokliwe widoki na okolice Brdy i rezerwatu Przytoń. Dla osób, które chcą „pokręcić” trochę dłużej proponujemy trasy: Głazów Narzutowych (ponad 37 km), Szlak Jagodowy (ponad 41 km) i Wokół Jezior (ponad 51 km). Bogata infrastruktura rowerowa i wspaniała przyroda sprawiają, że każda przejażdżka to niezapomniana przygoda.

Szczegółowe opisy tras rowerowych są dostępne tutaj (menu „dla turysty”):

opis tras #1

i tutaj:

opis tras #2.

Biegowe wyzwanie

Będąc w Przechlewie, warto spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu, wybierając np. spływ kajakowy albo bieg po okolicznej trasie i dobrze się przy tym bawić. Szczególnie polecamy udział w we wspomnianej wcześniej RUNdzie Przechlewskiej. Do tej pory na liście startowej RUNdy zameldowało się ponad  100 uczestników. Pozostało więc jeszcze trochę wolnych miejsc. Na mecie na każdy uczestnik otrzyma wyjątkowy medal. Nie zabraknie też okazji do koleżeńskich rozmów.

Najważniejsze informacje na temat RUNdy Przechlewskiej można znaleźć na jej profilu na portalu Facebook (http://www.facebook.com/rundaprzechlewska), a także na jej stronie www (http://www.rundaprzechlewska.pl). Ekipa #TRIpaka Przechlewo zaprasza też wszystkich na treningi trasą RUNdy, które startują w każdy czwartek o godz. 20:15 od stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Treningi mają charakter koleżeński – każdy może wziąć w nich udział.

Droga do Tribohatera

 

Trasa RUNdy będzie się różniła od triathlonowej, jednak zawody będą dobrą okazją do tego, by przygotować się do tegorocznego Prime Food Triathlon Przechlewo. Jubileuszowa edycja imprezy odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia 2017 r., a rejestracja potrwa do 18 sierpnia 2017. Zawodnikom z klubów, towarzystw, stowarzyszeń i zrzeszeń sportowych startujących w imprezach sportowych, polecamy też udział w klubowych mistrzostwach cyklu Tri Tour.

 

Redakcja portalu jest już na ostatniej prostej przygotowań do sierpniowych zawodów. Widzimy się na starcie?! 😉

Dodatkowych informacji udzielają:

Beata Grześkowiak-Kręcicka

Biuro Prasowe Prime Food Triathlon Przechlewo

e-mail: b.grzeskowiak@prelite.pl

m.: +48 601 065 576

 

Michał Wylegała

Biuro Prasowe Prime Food Triathlon Przechlewo

e-mail: m.wylegala@prelite.pl

m.: +48 695 393 750

Dariusz Szopiński

Inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji

Urząd Gminy Przechlewo

e-mail: promocja@przechlewo.pl

m.: +48 59 83 34 301

The following two tabs change content below.

Bartłomiej Stępień

Triathlonista, redaktor, pasjonat podróży po Polsce. Uczciwy, ciężki, sumienny trening - bez szukania wymówek i wytłumaczeń. Oto moje podejście do uprawiania sportu.