Bielańskie ściganie na czas rozstrzygnięte

19 września już po raz trzeci odbyła się Bielańska Czasówka by ŻTC BIKE RACE, wyjątkowa rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas.

Tradycyjnie na warszawskich Bielanach, jazdą indywidualną na czas sezon zakończyli kolarze. To był ostatni wyścig organizowany w tym roku przez ŻTC BIKE RACE. Na nadwiślańskich, bielańskich ścieżkach rowerowych do rywalizacji stanęło niemal stu zawodników i zawodniczek. Choć trasa nie należy do najdłuższych, bo ma zaledwie 5,6 km to jest niezwykle trudna technicznie, z finiszowym podjazdem na końcu. Start jak na Bielańską Czasówkę przystało odbywał się w dwóch grupach – rowery dowolne oraz rowerach szosowych i do jazdy indywidualnej na czas.

Wśród startujących nie zabrakło znanych kolarskich nazwisk. Komplet wyników znajduje się na stronie www.ztc.pl.

– Za nami trudny, bo naznaczony pandemią sezon 2020. Kończymy tradycyjnie już na warszawskich Bielanach. Mamy nadzieję, że dla wielu choć krótki, był to udany sezon. Zgodnie z naszymi założeniami do rywalizacji powrócimy 11 kwietnia 2021 roku, kiedy to w Grójcu zainaugurujemy ŻTC BIKE RACE 2021. Serdecznie zapraszamy – powiedział dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.