Bike Maraton Sobótka: O zwycięstwie decydowały sekundy

Sobótka była dwunastym i ostatnim przystankiem cyklu Bike Maraton. Klasyfikację generalną wśród pań opanowały zawodniczki Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a wśród panów JBG2 Cryospace. Obie ekipy solidarnie zajęły dwa pierwsze miejsca.

 Jeden z najbardziej prestiżowych cykli maratonów MTB dobiegł końca. Wielki finał w Sobótce miał finał niczym dobry sprint. Zawody na dystansie około 80 km, trwające około 4,5 godz., a o końcowym rezultacie decydowało… 18 sekund – tak w skrócie wyglądała rywalizacja pań. Ostatecznie zwyciężyła Magdalena Zielińska, wyprzedzając Annę Urban.

– To był mój ostatni start w sezonie 2019. Na koniec w Sobótce zmierzyliśmy się z nową, bardzo ciekawą trasą, która dała konkretnie w kość na finiszu sezonu. Cykl kończę również na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tym samym zaczynam powoli planować kolejny sezon (pierwszy start już w lutym), a tymczasem zasłużony odpoczynek. Ogromne podziękowania dla mojej drużyny. Bardzo się cieszę ze na kolejny rok zostaję z Wami– podsumowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która w „generalce” została wyprzedzona przez klubową koleżankę, Zuzannę Krzystałę.

 

Wśród panów najlepiej zarówno w Sobótce, jak i klasyfikacji generalnej wypadli zawodnicy JBG2 Cryospace. W kończących cykl zawodach zwyciężył z przewagą ponad pół minuty Krzysztof Łukasik (JBG 2 Cryospace). W „generalce” największą liczbą punktów mogą pochwalić się Wojciech Halejak (JBG2 Cryospace) i Mariusz Kozak (JBG2 Cryospace).

 

W klasyfikacji drużynowej open zwyciężył Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, przed Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław i SCS Osoz Racing Team.

 

Bike Maraton Sobótka

 

Elita kobiet:

 1. Magdalena Zielińska (KkwNexelo Wałbrzych) 4:46:52
 2. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)4:47:00
 3. Ewa Karchniwy (ScsOsoz Racing Team) 4:48:39

Elita mężczyźni:

 1. Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace) 3:25:30
 2. Karol Rożek (CST 7R MTB Team)3:26:06
 3. Mariusz Michałek (JBG2 Cryospace) 3:31:14

 

Klasyfikacja generalna

Elita kobiet:

 1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 3. Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB Team)

 Elita mężczyźni:

 1. Wojciech Halejak (JBG2 Cryospace)
 2. Mariusz Kozak (JBG2 Cryospace)
 3. Mikołaj Dziewa (SGR Specialized)

 1. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
The following two tabs change content below.

Redakcja

https://allegro.pl/oferta/ksiazka-xxi-wiek-choroba-przecietnosci-7829057768