CYKLO GDYNIA 2018 PRZYCIĄGA W TYM SEZONIE !

Udostępnij dalej:

Bardzo bogaty w wydarzenia MTB na Pomorzu kwiecień zakończyła impreza w Gdyni. Była to kolejna edycja znanego i lubianego – także ze względu na mające już swoją historię wyścigi dzieci – Cyklo Gdynia MTB. Był to także już drugi wyścig MTB w serii Niepodległa Cyklo MTB , po Cyklo Żuchliński MTB rozegranym w Rumi zaledwie dwa tygodnie temu.

W tym roku cała seria MTB organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe objęta jest patronatem programu „Niepodległa”, prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stąd takie brzmienie oficjalna nazwa serii.

 

Biorąc pod uwagę konieczność „podzielenia się” odbiorcami imprez MTB przez organizatorów w sumie 8 zawodów w tym miesiącu, dopisała frekwencja. Przez cały dzień było dużo słońca i dość wysoka temperatura, co stanowiło dużą odmianę względem ubiegłego roku.

Wzorem ubiegłego roku organizatorzy zdecydowali się na start lotny, który pomógł ułożyć stawkę przed wjazdem na trudniejsze fragmenty trasy.

Rywalizacja na dystansie MEGA (45 km z przewyższenie ponad 700 metrów) w gronie panów szybko została ograniczona do wąskiego grona zawodników. Od startu do przodu ruszyli Andrzej Kaiser i Krzysztof Krzywy, którzy – mimo licznych ataków tego pierwszego – dojechali razem do samej mety. W emocjonującym finiszu lepszy był z kolei ten drugi. Obu zawodnikom impreza i trasa w Gdyni musi bardzo „leżeć”, bo nie tylko wynik ale i przebieg rywalizacji był prawie identyczny do zeszłorocznej edycji. Trzecie miejsce zajął czyniący wyraźne postępy Daniel Majkowski. Tym razem zabrakło jeszcze kilku minut do starszych kolegów.
Wśród Pań bezkonkurencyjna była Agnieszka Patoka z ASE Trek Gdynia, wyprzedzając Edytę Jakubowską – Olech.


Bardziej oblegany krótszy dystans MINI (30 km i prawie 500 metrów przewyższenia) okazał się bardziej otwarty i walka mężczyzn trwała na całej trasie. Zupełnie inaczej wśród Pań, gdzie Marzena Janczarska nie pozostawiła złudzeń rywalkom, następną na mecie Kingę Tomaszewską wyprzedzając o 9 minut. Trzecie miejsce zajęła Iwona Joskowska. Wśród Panów najszybszy był Wiktor Stankiewicz, wyprzedzając Damiana Cibę i Mikołaja Moskalewicza. To identyczny porządek jak w Cyklo Żuchliński MTB z 15 kwietnia. Wszyscy trzej mają tym samym olbrzymią przewagę w klasyfikacji generalnej całego cyklu MTB i zapewne między sobą rozstrzygną tą rywalizację.

Cyklo Gdynia MTB Kids 2018

Dużym wydarzeniem – jak co roku – były też wyścigi dla dzieci. W tej największej w sezonie imprezie rowerowej dla najmłodszych wzięło udział około 200 dzieci!

Obok nieklasyfikowanych uczestników na rowerkach biegowych w kategorii poniżej 5 roku życia, zawody rozegrano także w kategoriach 5-6, 7-8, 8-10, 11-12 oraz 13-15 lat.
Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył wyścig w pierwszej z nich , w którym wzięło udział 40 dzieci. Organizatorzy nie obawiali się go określić wyścigiem dnia! Trasa została rozbudowana o jeden element techniczny, czyli zakręt, po pokonaniu którego pozostawała już tylko walka na „długim” finiszu. Jak to bywa zazwyczaj, presja związana z zawodami dała się we znaki przede wszystkim rodzicom.

Więcej informacji na temat imprezy: http://cyklo.info.pl/cyklo-gdynia-mtb/

Galerie znakomitych zdjęć autorstwa Szymona Gruchalskiego (osobno dla dorosłych i dzieci) tutaj: http://cyklo.info.pl/galerie/

Co nas jeszcze czeka w tym roku

Seria MTB zakończy się zawodami w Krokowej we wrześniu. Tymczasem już 20 maja w Lęborku zainaugurowana zostanie seria pięciu wyścigów szosowych ENERGA Cyklo Cup. To wyjątkowe wydarzenie zdominuje rywalizację na asfalcie w tym sezonie. Sądząc po listach zapisów można spodziewać się za każdym razem bardzo dużej frekwencji, porównywalnej z tą w Gniewinie (600 zawodników!) i – podobnie jak tam – uczestników z tak odległych lokalizacji jak Poznań, Piła, Szczecin, Toruń czy Warszawa.

W skład serii ENERGA Cyklo Cup wchodzą:
Cyklo Lębork | 20 maja 2018
Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018
Cyklo Pętla Reja – Sopot | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Dla serii obowiązuje klasyfikacja generalna, więc najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie udziału we wszystkich imprezach. Nie jest to oczywiście „obowiązkowe” i wszyscy uczestnicy są zawsze mile widziani.

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

19 letni założyciel najszybciej rozwijającego się portalu rowerowego w kraju (wysportowani), drużyny kolarskiej WRT, marki odzieżowej Pablo Wear, aplikacji mobilnej weight under control, i agencji interaktywnej. W trakcie pisania swojej pierwszej książki pt ”21 wiek choroba przeciętności” Uważa, że wiek nie jest barierą w rozwijaniu swoich pasji, i można osiągnąć dosłownie wszystko o czym się marzy.