CYKLO STRZEPCZ 2019

Kolejna impreza w Strzepczu już za nami. Amatorzy mieli szansę ponownie zapoznać się z bardzo wymagającą trasą w Gminie Linia, która staje się przebojem serii Energa Cyklo Cup. Świetna frekwencja ponad 400 uczestników, dobra kolarska pogoda i miejscami silny wiatr zbudowały atmosferę wydarzenia nad Jeziorem Strzepcz.

Jak zwykle kluczową atrakcję stanowiła trasa bazująca na krótkiej, 16 km pętli, na której niewiele jest płaskiego terenu, a do pokonania 3 trudne, sztywne podjazdy. Trasa przypominająca belgijskie klasyki jest niezmiernie wymagająca, ale też stanowi świetne tło dla kolarskiej rywalizacji. Sprawdziły się także inne atrakcje, z festynem powitania lata i ofertą wypieków i smakołyków lokalnej produkcji, a po zawodach powodzeniem cieszyła się też kąpiel w jeziorze.

Na trasach było równie ciekawie. Na krótszym dystansie, po seriach nieudanych ataków, zadecydowały akcje na początku 3 pętli. Grupę rozerwał Przemysław Bartkowiak z Torunia, a po chwili na czele uformowała się grupka 9 kolarzy. Oni rozstrzygnęli losy wyścigu wśród Panów. Wygrał Łukasz Janic z STC Stargard, drugi był Tobiasz Kulikowski z Zdrowy Rower, a podium uzupełnił wspomniany już Bartkowiak z Sztajfa Gołaś Team. Niezwykle zaciętą walkę stoczyły Panie. Finiszowała grupka 5 zawodniczek, a z niej najszybsza okazała się Aleksandra Gordon z Fali, wyprzedzając Magdalenę Bladowską z Run-passion.pl oraz Urszulę Mundzię z Lwa Lębork.

Długi dystans miał inny przebieg. Wśród Panów pierwsza grupa 8 zawodników oderwała się od reszty i przyjechała na metę z dużą przewagą. Najlepszy okazał się Piotr Polus z Wysepka Team, a za nim finiszowali Łukasz Derheld z ASE Trek Gdynia oraz Piotr Rzeszutek z Lwa Lębork. Panie – jak w przypadku krótkiego dystansu – walczyły o miejsca na podium w bezpośrednim pojedynku. Wygrała Michalina Kowalska z Sport Zdrowie Kondycja, a za plecami zostawiła Agnieszkę Patokę z ASE Trek Gdynia oraz Wioletę Górką – Sierońską z Gammafinanse.pl

Warto zaznaczyć, że impreza została ponownie znakomicie przyjęta przez mieszkańców Gminy Linia, którzy – zwłaszcza w Strzepczu – brali aktywny udział w dopingowaniu uczestników do maksymalnego wysiłku. Wszystko wskazuje na to, że w Strzepczu spotkamy się ponownie za rok.

Sponsorem Tytularnym serii Energa Cyklo Cup jest Grupa Energa. Sponsorami są Hutchison Ports, Nexus Consultants, Port Gdynia i ColdTeam. Sponsorem Technicznym są marki Accent i Vittoria.

Tegoroczne imprezy ENERGA CYKLO CUP:

ENERGA CYKLO CUP to sześć imprez dla miłośników kolarstwa szosowego z klasyfikacją generalną

. >>> Cyklo Lębork | 28 kwietnia 2019

Cyklo Krokowa| 12 maja 2019
> Cyklo Gniewino | 19 maja 2019
> Cyklo Strzepcz | 23 czerwca 2019 
> Cyklo Pelplin | 4 sierpnia 2019
> Cyklo Kartuzy | 15 września 2019 

The following two tabs change content below.

Redakcja

Ostatnie wpisy Redakcja (zobacz wszystkie)