Dobry start Bogdana Czarnoty na Słowacji, strata do mistrzów maleje

Bogdan Czarnota po raz kolejny bardzo dobrze spisał się na zawodach przełajowych UCI C1 na Słowacji (Grand Prix Podbrezova), zajmując trzecie miejsce.

 

Po udanych startach w cross country i maratonach, większa część zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team przedłużyła sezon o zawody przełajowe. Bogaty kalendarz zawodów pozwala zawodnikom startować co weekend, zwłaszcza że panujące warunki przypominają lato.

Po raz czwarty z rzędu na występ na Słowacji zdecydowali się Bogdan Czarnota i Zuzanna Krzystała. W sobotę ta dwójka zagościła w Podbrezowej. Kolejny tydzień z rzędu klasę potwierdził trener i zawodnik ekipy Volkswagena, który stanął na podium.

– Wyścig miał podobny przebieg do poprzednich, gdzie wygrywał Milan Barenyi, przedOndraZelenym.Mogę być tylko zadowolony z tego ze strata do nich się zmniejsza z wyścigu na wyścig– podsumował Bogdan Czarnota. Dla przypomnienia Barenyi to przełajowy mistrz świata w swojej kategorii, a Zeleny – mistrz Europy.

Tuż za czołową dziesiątką uplasowała się z kolei Zuzanna Krzystała.

– Kręte płaskie odcinki, długi szybki zjazd, piekielne schody do nieba, a za nimi podjazd. Przy takiej kombinacji z rundy na rundę schody wydawały się coraz wyższe, a podjazd coraz dłuższy. Przyznam szczerze, że nie słyszałam dzwonka zapowiadającego ostatnią rundę, miałam w głowie jeszcze jedno okrążenie, ale dwie towarzyszące mi kilka rund rywalki miały już w nogach finisz. Przegapiłam nie tylko dzwonek, ale i kilka cennych punktów UCI. Sam wyścig wyśmienity, jest kogo gonić i nad czym pracować –opisała Zuzanna Krzystała.

 

Grand Prix Podbrezova (UCI C1)

 

Elita kobiet

  1. Pavla Havlikova (Czechy) 0:44:48
  2. Mari-LiisMottus (Estonia) 0:45:02
  3. Blanka Kata Vas (Węgry) 0:45:07

  1. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:48:03

 

Masters II

  1. Milan Barenyi (Słowacja) 0:30:34
  2. OndrejZeleny (Czechy) 0:30:43
  3. Bogdan Czarnota (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:31:23
The following two tabs change content below.

Redakcja

https://allegro.pl/oferta/ksiazka-xxi-wiek-choroba-przecietnosci-7829057768