DRUGI ETAP DELFINATU DLA HISZPANA

KOŃCÓWKA DZISIEJSZEGO ETAPU TO STAŁY, 22 KILOMETROWY PODJAZD, KTÓRY ROZPOCZĄŁ SIĘ OD PREMII DRUGIEJ KATEGORII, AŻ PO SAM DOJAZD DO METY TRZECIEJ KATEGORII. ETAP LICZYŁ 168 KILOMETRÓW I WIDOCZNI BYLI NA NIM POLACY

Radsport - 36. Bayern Rundfahrt 2015 - 13.05.2015, 1. Etappe - Regensburg - Waldsassen, BARTOSZ HUZARSKI (POL/BORA ARGON 18), - Foto: RENE VIGNERON © rscp, Lersnerstr. 27, D-60322 Frankfurt am Main, Telefon +49 69-95909126, Mobil +49 151-22352862; http://rscp-photo.eu; Bankverbindung: Sparkasse Altmark West, IBAN DE85810555550200006266, BIC NOLADE21SAW; Veroeffentlichung nur mit Urheberangabe (Paragraph 13 UehG) gegen Honorar (+7 Prozent MwSt.) und Belegexemplar gestattet.
Bartosz Huzarski

Powracający do poważnego ścigania po długiej rehabilitacji Bartosz Huzarski (Bora Argon 18) był dziś uczestnikiem ucieczki dnia i nawet w pewnym momencie był wirtualnym liderem wyścigu. Wraz z nim kręcili przed peletonem Alexis Gougeard (AG2R), Lilian Calmejane (Direct Energie), Jack Bauer (Cannondale) oraz Daniel Teklehaimanot (Dimension Data).  Pod koniec etapu z ucieczki pozostała dwójka – Huzarski oraz Gougeard, finalnie niestety z tej dwójki odpadł także i Bartosz. W tym czasie, gdy rozpadała się ucieczka, z peletonu wyskoczył Michał Kwiatkowski (Team Sky). Zainicjowana przez niego akcja „wyciągnęła” z peletonu jeszcze Fabrice Jeandesboza (Direct Energie), Serge Pauwelsa (Dimension Data) oraz Tony`ego Gallopina (Lotto-Soudal). Kwiatkowski także nie wytrzymał tempa grupy i odpadł od towarzyszy drugiej ucieczki, ale złapał ich koło w dalszym ciągu jadący z przodu Huzarski.

Jednak, jak w wielu podobnych przypadkach peleton dwoił się i troił, by dojść czołówkę, a próba ta zakończyła się powodzeniem. Doścignięci zostali przez Jesusa Herradę (Movistar) z peletonu na tyle blisko mety, że zdołali jeszcze zdobyć trzy miejsca za jego plecami. Drugie miejsce wywalczył Tony Gallopin a trzecie Serge Pauwels.

Liderem pozostał

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

Właściciel/redaktor naczelny portalu. Miłośnik kolarstwa górskiego i marketingu.