DRUGI ETAP DELFINATU DLA HISZPANA

Udostępnij dalej:

KOŃCÓWKA DZISIEJSZEGO ETAPU TO STAŁY, 22 KILOMETROWY PODJAZD, KTÓRY ROZPOCZĄŁ SIĘ OD PREMII DRUGIEJ KATEGORII, AŻ PO SAM DOJAZD DO METY TRZECIEJ KATEGORII. ETAP LICZYŁ 168 KILOMETRÓW I WIDOCZNI BYLI NA NIM POLACY

Radsport - 36. Bayern Rundfahrt 2015 - 13.05.2015, 1. Etappe - Regensburg - Waldsassen, BARTOSZ HUZARSKI (POL/BORA ARGON 18), - Foto: RENE VIGNERON © rscp, Lersnerstr. 27, D-60322 Frankfurt am Main, Telefon +49 69-95909126, Mobil +49 151-22352862; http://rscp-photo.eu; Bankverbindung: Sparkasse Altmark West, IBAN DE85810555550200006266, BIC NOLADE21SAW; Veroeffentlichung nur mit Urheberangabe (Paragraph 13 UehG) gegen Honorar (+7 Prozent MwSt.) und Belegexemplar gestattet.
Bartosz Huzarski

Powracający do poważnego ścigania po długiej rehabilitacji Bartosz Huzarski (Bora Argon 18) był dziś uczestnikiem ucieczki dnia i nawet w pewnym momencie był wirtualnym liderem wyścigu. Wraz z nim kręcili przed peletonem Alexis Gougeard (AG2R), Lilian Calmejane (Direct Energie), Jack Bauer (Cannondale) oraz Daniel Teklehaimanot (Dimension Data).  Pod koniec etapu z ucieczki pozostała dwójka – Huzarski oraz Gougeard, finalnie niestety z tej dwójki odpadł także i Bartosz. W tym czasie, gdy rozpadała się ucieczka, z peletonu wyskoczył Michał Kwiatkowski (Team Sky). Zainicjowana przez niego akcja „wyciągnęła” z peletonu jeszcze Fabrice Jeandesboza (Direct Energie), Serge Pauwelsa (Dimension Data) oraz Tony`ego Gallopina (Lotto-Soudal). Kwiatkowski także nie wytrzymał tempa grupy i odpadł od towarzyszy drugiej ucieczki, ale złapał ich koło w dalszym ciągu jadący z przodu Huzarski.

Jednak, jak w wielu podobnych przypadkach peleton dwoił się i troił, by dojść czołówkę, a próba ta zakończyła się powodzeniem. Doścignięci zostali przez Jesusa Herradę (Movistar) z peletonu na tyle blisko mety, że zdołali jeszcze zdobyć trzy miejsca za jego plecami. Drugie miejsce wywalczył Tony Gallopin a trzecie Serge Pauwels.

Liderem pozostał

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

Właściciel/redaktor naczelny portalu. Miłośnik kolarstwa górskiego i marketingu.