FINAŁ METROBIKES.PL MTBCROSS MARATON

7 października w Ciekotach w gminie Masłów odbyła się ostatnia edycja cyklu Metrobikes.pl Mtbcross Maraton. Piękna pogoda, trudność trasy i możliwość poprawienia swojej pozycji w klasyfikacji generalnej przyciągnęła na start ponad 300 zawodników.

Mtbcross Maraton

Interwałowa i techniczna trasa już od startu zdecydowanie rozciągnęła peleton, a wyjątkowo silna obsada tego dnia na każdym z dystansów nadawała mocne tempo. Już po kilku kilometrach nastąpiła wyraźna selekcja zawodników i było wiadomo, kto będzie walczył o czołowe lokaty.

Na wyjątkowo krótkim aczkolwiek treściwym dystansie FAMILY ( 15 km, 443m przewyższeń) najlepszy na kresce okazał się Patryk Kowalki (SPORT SERWIS SANDOMIERZ), sekundę za nim wjechał Dawid Lniany, trzeci w Open był Szymon Lachowicz ( WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI).

Mtbcross Maraton

Wśród Kobiet jako pierwsza na metę wjechała Natalia Kaczmarczyk (VENTO BIKE TEAM DALESZYCE). Druga była teamowa koleżanka zwyciężczyni Gabriela Kaczmarczyk, trzecia była Kamila Maziarek (KAMARO SPORT LINE SKARŻYSKO-KAMIENNA).

Mtbcross Maraton

Na dłuższym dystansie FAN (38 km, 1010m przewyższeń) rywalizacja trwała nie wiele dłużej jak na krótkim dystansie, co świadczy o wysokim poziomie. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Grzegorz Grzywa (72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE). Drugim zawodnikiem w Open był Jakub Żurek (również 72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE), trzeci był Jakub Okła (METROBIKES.PL).

Mtbcross Maraton

Wśród Kobiet drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Izabela Kamińska (PATNET TEAM), która aż o 15 minut wyprzedziła drugą Dorotę Warczyk (LKK START TOMASZÓW MAZOWIECKI). Trzecia na metę dojechała Magdalena Mędrecka (SENGAM SPORT RACING TEAM).

Mtbcross Maraton

Rywalizacja na królewskim dystansie MASTER (55 km, 1500m przewyższeń) była niesamowicie dynamiczna i zacięta. O zwycięstwo od samego startu „biło się” trzech gigantów: Tomasz Pierwocha, Michał Ładosz i Piotr Truszczyński. Ciągłe ataki, wzajemne tasowanie się i sprawdzanie sprawiły, że dopiero w drugiej połowie trasy sytuacja zaczęła się zmieniać i losy tej trójki zawodników podzieliły się. W rezultacie jako pierwszy na metę, po 2h i 54 minutach wjechał Piotr Truszczyński (KOMOBIKE SCOTT), pewnie zwyciężając rywalizację w Open Mężczyzn. Łamiąc również barierę 3h Michał Ładosz (INŻYNIERIA ROWEROWA) był drugi, 2 minuty za nim pojawił się trzeci – Tomasz Pierwocha (BIKESTORE).

Mtbcross Maraton

Wśród Pań zwycięstwo odniosła Ania Wajzer (SENGAM SPORT RACING TEAM) dojeżdżając do mety z ogromną przewagą nad drugą zawodniczką Sylwią Tkaczyk (MYBIKE.PL).

Mtbcross Maraton

Szczegółowe wyniki na stronie organizatora http://mtbcrossmaraton.pl/wyniki/

DO ZOBACZENIA ZA ROK !

Zagnańskie Stowarzyszenie Rowerowe „Pod Bartkiem”
Paweł Wężyk
Foto IrmaS
Mtbcross Maraton
The following two tabs change content below.

Ostatnie wpisy Katarzyna Pakulska (zobacz wszystkie)