FINAŁOWY LEGIA MTB MARATON W WESOŁEJ ZA NAMI!

Udostępnij dalej:

W ubiegłą niedzielę 9 października, pomimo wymagających warunków atmosferycznych, miłośnicy dwóch kółek zakończyli tegoroczny sezon w Wesołej, gdzie odbyła się ostatnia edycja cyklu wyścigów rowerowych Legia MTB Maraton. Niedzielna impreza zgromadziła na starcie ponad setkę uczestników oraz wielu kibiców!

Na wszystkich uczestników, którzy postanowili stawić czoła zarówno wymagającej trasie przygotowanej przez organizatora, czyli Klub Kolarski Legia, jak i z trudnymi warunkami atmosferycznymi czekały tradycyjnie trzy zróżnicowane dystanse poprowadzone malowniczymi terenami wokół Wesołej. Zawodnicy walczyli bowiem  na usianymi korzeniami leśnymi duktami oraz odcinkach piaszczystych. Nie zabrakło także szybkich szutrów.

IMG_0074

Tradycyjnie już najtrudniejszą trasę do pokonania mieli zawodnicy, którzy postanowili wystartować na dystansie GIGA, który w ubiegłą niedzielę liczył 40 kilometrów. Wśród mężczyzn rywalizację na tym szlaku wygrał Mateusz Rejch reprezentujący barwy ekipy SST Lubcza, który ostatecznie uzyskał blisko minutę przewagi nad drugim na mecie zawodnikiem Rafako Team MTBPawłem Piętą. Na najniższym stopniu podium w klasyfikacji mężczyzn stanął natomiast Michał Glanz z drużyny AK-SPED.

Niemniej emocji kibicom przyniosła również rywalizacja na nieco krótszym, bo liczącym 30 kilometrów dystansie MEGA. W zmaganiach mężczyzn po walce do samego końca po złoty medal sięgnął Paweł Baranek z ekipy Monteria Team, który linię mety przekroczył z zaledwie 11 sekundową przewagą nad Tomaszem Błońskim jeżdżącym w drużynie Weso-Lucky – zdobywcą srebrnego medalu. Jako trzeci na mecie zameldował się zaś klubowy kolega srebrnego medalisty – Tomasz Wojtkowski. Niedzielnego wyścigu nie ukończyła natomiast trójka panów. Spośród kobiet na identycznym dystansie rewelacyjną dyspozycją popisała się Marta Wasiak reprezentująca ekipę Świat Rowerów Racing Team, która zwyciężyła w Wesołej. Drugie miejsce, przegrywając o błysk szprychy uzyskała przedstawicielka drużyny RozpędzeniMarta Sarbińska-Kłos. Na trzecim miejscu natomiast uplasowała się zawodniczka TS Meran OtwockKatarzyna Andrzejczuk.

Podobnie jak i podczas poprzednich edycji Legia MTB Maratonu na najkrótszym dystansie MINI o długości 10 kilometrów ręce w geście triumfu spośród panów wzniósł Wiesław Rowicki. Za nim na metę wjechał Krzysztof Godlewski z ekipy Beatbike Drukoba Team oraz brązowy medalista – Jacek Olbryś. W rywalizacji kobiet na tym samym szlaku zwyciężyła natomiast zawodniczka AK-SPEDMalwina Krzyczkowska. Po blisko minucie na mecie zameldowała się Wiktoria Wacławek reprezentująca barwy drużyny ULKS Józefina. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Marta Gawek jeżdżąca w ekipie KK 24H.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej całego cyklu, który w tym roku liczył aż dziewiętnaście edycji, poczynając do miejscowości Laski, a kończąc na ostatnich zawodach w Wesołej, w klasyfikacji mężczyzn na dystansie GIGA zwyciężył Tomasz Strzemięczny – reprezentant drużyny Płocki Klub Kolarski. Wśród kobiet wygrała zaś Paulina Kazimierska z ekipy Bliska Team Białystok. Najlepszą drużyną na tym dystansie została ekipa KK 24H.

Przedstawiciel Płockiego Klubu Kolarskiego zwyciężył także w klasyfikacji generalnej całego cyklu na dystansie MEGA. Tym razem najlepszym przedstawicielem płci męskiej został Wiktor Polonis. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła natomiast niedzielna triumfatorka w Wesołej – Marta Wasiak z ekipy Świat Rowerów Racing Team. Najlepszą drużyną na tym dystansie, podobnie jak na królewskim dystansie GIGA została ekipa KK 24H.

W klasyfikacji generalnej na dystansie MINI wygrał spośród mężczyzn w kategorii LM1 wygrał natomiast Bartosz Grabiński. W zmaganiach LM2 zwyciężył zaś Piotr Prokopczyk z drużyny LKK Start Tomaszów Mazowiecki, a w kategorii LM3 Kacper Mocek z ekipy KK 24H. W zmaganiach uczestników powyżej 16 roku życia wygrał natomiast Wiesław Rowicki.  W rywalizacji kobiet w klasyfikacji LK1 zwyciężyła zaś przedstawicielka drużyny ULKS Józefina Klaudia Soleniec. Na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej w kategorii LK2 stanęła Wiktoria Wacławek, klubowa koleżanka Klaudii Soleniec, a w kategorii LK3 zawodniczka LKK Start Tomaszów MazowieckiNatalia Krześlak. Wśród kobiet od 17 roku życia zwyciężyła zaś Marlena Popłońska reprezentująca ekipę ULKS Józefina. Najlepszą drużyną na tym dystansie została ekipa ULKS Józefina.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Mimo, że zawody w Wesołej były ostatnimi w tym sezonie w ramach cyklu Legia MTB Maraton, już dziś zapraszamy do udziału w zimowej edycji cyklu wyścigów organizowanych przez Klub Kolarski Legia! Najbliższy, inauguracyjny wyścig odbędzie się już 11 listopada!

The following two tabs change content below.