Korespondencyjny Maraton MTB o Koronę Wirusa

Pandemia koronawirusa krzyżuje plany wszystkim organizatorom imprez sportowych. Przedstawiciel „MTBCrossMaratonu” proponuje utworzenie dość nietypowego maratonu MTB. Indywidualna rywalizacja korespondencyjna na dystansie maratonu.

Jak podkreślają pomysłodawcy – dzisiaj prawie każdy posiada, lub ma możliwość skorzystania ze smartfona, gdzie jest wpisana aplikacja GPS. My wytyczamy i przygotowujemy leśną, górską trasę rowerową, nagrywamy jej ślad i przekazujemy chętnemu uczestnikowi. Do śladu dołączamy mapę i dokładny opis trasy oraz miejsca startu/mety. Po przejechaniu trasy każdy uczestnik otrzyma pamiątkową statuetkę, upamiętniającą to wydarzenie – czytamy w przygotowanej przez nich propozycji.

Co istotne trasa będzie także lekko oznaczona w sposób naturalny. Sposób oznaczenia będzie przekazany w opisie trasy. By dać możliwość rywalizacji zawodnikom o różnych preferencjach czasowych jazdy, będą wytyczone trasy o dwóch długościach. Trasa krótka to 20/30 km, trasa długa to 45/55 km. Dzięki temu, że nie będzie potrzeby organizacji startu tak, by rozciągnąć peleton, odpada konieczność startu po drogach asfaltowych tak że trasy to praktycznie od startu do mety teren.

Jak to ma wyglądać w praktyce? Zawodnik pokonuje trasę nagrywając swój własny ślad. Przesyła surowy ślad do Organizatora (bez jakiejkolwiek ingerencji w jego treść). Jako, że nagrywając przebytą trasę nagrywamy także czas jej pokonania, mamy pełną podstawę do wyłonienia zawodnika, który tę trasę pokona najszybciej. Czas na pokonanie każdej trasy od momentu jej otwarcia to 50 dni (7 tygodni + niedziela). Można to będzie zrobić z „marszu”, można także przyjechać wcześniej, zapoznać się z trasą i przejechać ją, gdy będziemy już znali jej przebieg.

Pierwsze zawody planowane są na 11 maja w Morawicy. Kolejne to: Daleszyce, Kielce, Zagnańsk, Sobków i finał Bodzentyn.

The following two tabs change content below.

Redakcja

Ostatnie wpisy Redakcja (zobacz wszystkie)