ŁAMIEMY STEREOTYPY – PO CO TRENER ? [TRENER PERSONALNY]

Z roku na rok rośnie poziom sportowy. Zawodnicy kupują coraz lepsze rowery, odzież oraz większą ilość odżywek. Jednak w danym momencie zauważają, że brakuje im ”tego czegoś” do czołówki. Pierwsza myśl, jaka nasuwa się to trener personalny. Traf tak chciał, że w okolicy nie ma nikogo takiego, a dla trenera mieszkającego 500 kilometrów dalej trudno zaufać.

W dzisiejszym artykule postanowiłem poruszyć temat trenera na odległość. Jakie są jego plusy i minusy ?

 

1. PROBLEM POJAWIA SIĘ U NAS SAMYCH.

Najtrudniej jest przełamać pierwsze lody. Zakłopotanie wywołane z braku informacji, jak może wyglądać współpraca z takim trenerem oraz czy warto zaczynać treningi z trenerem osobistym. Nawet jeśli ktoś nie chce uprawiać kolarstwa i startować w wyścigach może konsultować się z trenerem w sprawie poprawienia swojej kondycji czy utraty wagi.

cyklopedia.cc

 

2. KOSZTY

Wiele osób uważa, że trener personalny to zbędny wydatek, sądzą, że w przygotowaniu do sezonu, czy wyścigu pomoże forum rowerowe. A sam trener to pieniądze wyrzucone w błoto. Rozmawiając z wieloma zawodnikami, można dojść do wniosku, iż kolarz wydaje dwukrotnie większą kwotę na odżywki, które bez odpowiedniej wiedzy źle wykorzystał.

cyklopedia.cc
Dbanie o zawodnika 24h 😉

3. ZAOSZCZĘDZENIE CZASU

Oddając się w ręce fachowców, oszczędzamy czas. Nie szukamy złotych rad na forach, diety cud. Oraz artykułów, które gwarantują najlepszy sezon w swoim życiu. Nad wszystkim czuwa trener. Niezależnie ile kilometrów dzieli Cię od niego.

grupetto
Damian Chłanda (trener personalny) w stroju teamowym.

4. BRAK UFNOŚCI

Często ludzie są nieufni czy dana osoba ma odpowiednie kwalifikacje np. do rozpisywania planów treningowych w danej dyscyplinie. Warto jednak spróbować, bardzo często wystarczy, że podpisze się umowę na miesiąc i po prostu sprawdzimy, czy jesteśmy zadowoleni.

cyklopedia.cc
Trener stale przygotowuje wykresy, które dokładnie tłumaczy.

5. KONTAKT

W tych czasach różnica w odległości między zawodnikiem a trenerem nie jest żadną przeszkodą. Nawiązując współpracę z trenerem personalnym mamy do dyspozycji kilka możliwych rodzajów nawiązania kontaktu.

-telefoniczny

-mailowy

-facebook-owy

-Inne formy kontaktu np. GG

cyklopadia.cc

 

6. NASTAWIENIE

”W większości zależy to od naszego nastawienia, myślę, że warto mieć pewien dystans do wszystkiego, co się robi w życiu, ale jednocześnie trzeba być skupionym na celach i na tym, co dla nas ważne.”- Damian Chłanda trener osobisty w cyklopedia.cc

 

cyklopedia banerTrener odpowiedzialny za formę redaktorów- Damian Chłanda (cyklopedia.cc)

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

Urodzony w XX wieku (1999r). Pasjonat sportu, psychologii i biznesu. W wolnej chwili redaktor naczelny. Autor książki ''XXI wiek-choroba przeciętności'' https://allegro.pl/oferta/ksiazka-xxi-wiek-choroba-przecietnosci-7829057768

Ostatnie wpisy Paweł Blicharski (zobacz wszystkie)