Maciej Ścierski: ”Zebrałem sporo doświadczenia przez te lata.”

Trener kolarstwa w dzisiejszych czasach to element obowiązkowy, kwestia tego, aby znaleźć odpowiednią osobę, która pokieruje zawodnikiem i zapewni progres w rozwoju formy sportowej. Udało mi się porozmawiać z trenerem osobistym Maciejem Ścierskim, który swoimi wynikami utwierdził nas w przekonaniu, że warto bliżej przybliżyć tą osobowość kolarskiej braci.

 

Wysportowani: Na samym początku, przedstaw się dla czytelników pod względem sportowym

Maciej Ścierski:Swoją przygodę z kolarstwem rozpocząłem jakieś 10 lat temu. Na początku były to starty w cyklu Bike Maraton. W wieku 14 lat zacząłem jeździć w klubie MTB Silesia Rybnik i tam były głównie starty XC. Klub stawiał na wyścigi ogólnopolskie jak i również na wyścigi za granicą. Startowałem kilka razy w zawodach Junior Series zaliczanych jako Puchar Świata dla juniorów. Jakieś 3 lata temu postanowiłem zamienić wyścigi XC na maratony MTB. Od tego czasu uwagę skupiam na maratonach oraz etapówkach, które obok Akademickich Mistrzostw Polski są moimi startami docelowymi.

 

 

Wysportowani: Dotychczasowy najlepszy wynik w Twojej karierze sportowej, który Cię satysfakcjonuje to?

Maciej Ścierski: Nie mam szczególnie jakiegoś jednego zwycięstwa z którego jestem zadowolony, w sumie to jest ich kilka, które traktuje na równi. Na pewno są to zwycięstwa Open na etapówkach. Takie wyścigi wymagają równej i mądrej jazdy przez kilka dni z rzędu.

Wysportowani:  Jesteś trenerem osobistym kolarzy. Skąd zrodził się pomysł?

Maciej Ścierski: Zawsze interesowałem się zagadnieniami z zakresu treningu i dietetyki sportowej. W swojej karierze współpracowałem przez krótki okres z trenerami ale od dłuższego czasu sam jestem dla siebie trenerem i eksperymentuje na sobie różne systemy treningowe.Sprawia mi to ogromną radość jak wspólnie z moimi podopiecznymi osiągamy coraz lepsze wyniki i obserwujemy stały progress. Obecnie studiuję dietetykę sportową i też wiążę swoją przyszłość ze sportem jak trener i dietetyk.

Wysportowani:  Uważasz, że warto korzystać z takich usług? Dlaczego?

Maciej Ścierski:Uważam, że warto korzystać z takich usług. Większość amatorów ma zapędy do przetrenowania. Próbują jeździć coraz więcej i mocniej zaniedbując przy tym regenerację. Zazwyczaj takie postępowanie doprowadza do przetrenowania i pogorszenia wyników. Duża część zawodników ma także problemy z odpowiednim odżywianiem. Nie wiedzą co zjeść przed i po treningu. Żywienie około treningowe jest równie ważne jak sam trening. Sporo osób stosuje też dużą ilość zupełnie nie potrzebnych suplementów.

Wysportowani: Trenerów osobistych jest wielu w kraju. Czym wyróżniają się twoje usługi na tle innych?

Maciej Ścierski: Myślę, że wyróżniam się indywidualnym podejściem do każdego zawodnika. Nie mam w swojej ofercie różnych pakietów. Mam tylko opcję z dietą lub bez. Chce traktować każdego tak samo i poświęcać im maksimum uwagi. Nie mam także ograniczeń co do kontaktu ze mną. Podopieczni zawsze mogą do mnie zadzwonić i na bieżąco modyfikujemy treningi w razie potrzeby. Zebrałem sporo doświadczenia przez te lata wyścigów a także obecnie jestem czynnym zawodnikiem. Studiuję także dietetykę sportową, dzięki temu mam aktualne najnowsze doniesienia odnośnie odżywiania oraz fizjologii treningu.

Jak masz jakieś pytania odnośnie treningu lub dietetyki zapraszam do kontaktu.

WWW.mscycling.pl
Tel. 663388570

 

The following two tabs change content below.

Redakcja

Ostatnie wpisy Redakcja (zobacz wszystkie)