Manager ekipy EF Pro Cycling krytykuje nowy kalendarz

Przypomnijmy, we wtorek Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała nowy kalendarz wyścigów. Głos w sprawie zabrał Jonathan Vaughters, główny manager EF Pro Cycling.

Vaughters z EF Pro Cycling z zadowoleniem przyjął perspektywę wznowienia wyścigów, ale przyznał, że byłby ostrożny przy opracowywaniu kalendarza. – Uprościłbym ten harmonogram. Miałbym czas między wydarzeniami, aby był czas na przemieszczanie i testy – przyznał Amerykanin.

Wątpliwości budzą kwestie podróżowania, a co za tym idzie kwarantanny. Każdy kraj ma własne zasady dotyczące tych dwóch kwestii, podczas gdy idea, że ​​gwiazdy sportowe powinny być traktowane preferencyjnie w stosunku do testów, gdy ludzie na całym świecie walczą o opiekę medyczną, sama w sobie rodzi ważne pytania etyczne…

– Ja i większość drużyn będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli uda się pojechać w Tour de France i do tego dwóch, trzech innych wyścigach. Wszyscy byliby z tego zadowoleni. Upewnijmy się jednak, że ścigamy się w tym roku i robimy dobre wyścigi. Nie martwmy się o ilość, martwmy się o jakość. Cokolwiek robimy, chcę mieć pewność, że to zrobimy – mówi Vaughters.

I dodaje: W tym momencie nie mam wystarczających informacji, aby powiedzieć, czy organizacja zawodów jest możliwa, czy nie. Dla mnie kalendarz wygląda jak pierwszy szkic.