NAPÓJ IZOTONICZNY ISOQEY POD LUPĄ. TEST

Napój izotoniczny to nieodłączny element każdej dyscypliny sportowej, w której nasz wysiłek jest wzmożony. Dlaczego? Podczas wysiłku tracimy spore ilości wody z organizmu. To nie wszystko, oprócz płynu tracimy cenne dla naszego organizmu składniki mineralne np. magnez, potas czy wapń. 

 

 

ZACZNIJMY OD POCZĄTKU !

Na samym początku każdy powinien zadać sobie pytanie. Czym jest napój izotoniczny, jeśli nie wiemy, już wyjaśniam! Jest to płyn, które stężenie jest takie samo, jak płynów w naszym organizmie. Takie napoje oprócz wody, zawierają niezbędne minerały, węglowodany oraz witaminy. Z racji tego, że napoje izotoniczne mają takie samo ciśnienie osmotyczne jak płyny ustrojowe, bardzo szybko wchłaniają się do organizmu. Takie napoje pozwalają utrzymać odpowiednią ilość wszelkich minerałów i utrzymać nawodnienie podczas wzmożonego wysiłku. 

DLACZEGO NAWODNIENIE JEST WAŻNE ? 

Odpowiedzieć na zadane pytanie jest bardzo proste. Według badań, przy niedostarczeniu odpowiedniej ilości nawodnienia do organizmu nasza wydajność spada. Gdy nasz organizm taką ilość wody, która odpowiada 5% naszej wagi ciała, wydolność organizmu spadnie aż do 30% ! 

DLACZEGO WARTO ZAOPATRZYĆ SIĘ W NAPÓJ IZOTONICZNY? 

Podczas wysiłku w organizmie ubywa wody, przez co nasz organizm w trakcie wysiłku z czasem odczuwa zmęczenie. Picie napojów izotonicznych może uczucie zmęczenia opóźnić poprzez dostarczenie w napoju niezbędnych dla organizmu węglowodanów i uzupełnienie ubytków wody. 

KOMU ZALECA SIĘ NAPÓJ IZOTONICZNY? 

Napoje izotoniczne zaleca się każdemu, kto uprawia aktywność fizyczną minimum godzinę. Od tego czasu nasz organizm się przegrzewa i odwadnia. W tej chwili niezbędne jest uzupełnienie elektrolitów. 

 

https://www.instagram.com/p/BmIZhpRBZL9/

 

JAKI NAPÓJ IZOTONICZNY WYBRAĆ? 

Ile opinii, tyle produktów, które ktoś poleca. Tutaj naszym łupem padł napój izotoniczny  IsoQey koncentrat napoju izotonicznego od firmy izotoniki.com.pl. Co mnie przekonało, żeby spróbować coś nowego? Myślę, że haczykiem, który połknąłem była informacja, że formuła tego napoju została opracowana w Szwajcarii, co bardzo mnie zainteresowało, aby osobiście spróbować działania. 

Okres, w jakim spożywałem napój, był dosyć długi. Bo jak dobrze pamiętam, było to prawie od sierpnia 2018 roku. Przez wiele miesięcy, mogłem zauważyć wiele plusów i jeden mały minus. Sam izotonik zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Przede wszystkim skład liczy na moje uznanie. Większość producentów oszczędza na ilości witamin zawartych w produkcie. Tutaj jest odwrotnie, Wysoka zawartość witamin wpływała na mnie bardzo pozytywnie podczas treningu. Po każdym łyku tego napoju nie odczuwałem chęci wypicia kolejnego łyku, jak to jest w innych ”słodzikowych” izotonikach. 

Kolejnym ważnym aspektem, o którym warto powiedzieć, jest smak. Często spotykałem się z napojami, po których ”język jak kołek stawał, i miało się chęć wypicia wody od tej chemii i słodkości”. Tutaj czuć wyraźny smak napoju, ale bez chemicznego posmaku. 

Kolejnym dobrym zagraniem producenta jest dodanie do produktu aminokwasu o nazwie l-karnityna. Odpowiada ona przede wszystkim za odchudzanie. Według badań poprawia ona szybkość sportowca oraz mniejsza wydzielanie się kwasu mlekowego w organizmie. 

 

https://www.instagram.com/p/BlnsAGrhwJ4/

JAKIE ZAOBSERWOWAŁEM MINUSY? 

Jedynym minusem w tym wszystkim według mnie jest opakowanie. Jestem zwolennikiem twardych, plastikowych opakowań. Tutaj wydobycie izotoniku jest trochę trudniejsze. Na pocieszenie, warto dodać, że jestem wybrednym człowiekiem, więc taki minus jest niezauważalny, jeśli w środku opakowania znajduje się coś wyjątkowego. 

 

”IsoQey ® to koncentrat w postaci proszku przeznaczony do przygotowywania napoju izotonicznego, węglowodanowo-elektrolitowego, przygotowywany na bazie najwyższej jakości komponentów szwajcarskich oraz amerykańskich (Kirkman).  Jest szczególnie zalecany dla sportowców oraz osób uprawiających sport w celach rekreacyjnych. ”

 

PODSUMOWUJĄC

Za stosunkowo niską cenę, względem jakości – 36 zł za 1kg. Otrzymujemy produkt wypełniony potężną dawką witamin  i niezbędnych środków zapewniających odpowiednie funkcjonowanie organizmu podczas wysiłku. Ja wiem jedno, że napój izotoniczny tej firmy zostanie u mnie na dłużej. Czekam tylko na możliwość zakupu w innych smakach, jeżeli ten już mi się ”przepije” 😉 

 

Więcej informacji na temat napoju marki ISOQEY –> TUTAJ

 

The following two tabs change content below.

Redakcja

Ostatnie wpisy Redakcja (zobacz wszystkie)