PETER SAGAN ZAMIENIA ROWER SZOSOWY NA GÓRSKI!

Udostępnij dalej:

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych sylwetek w świecie kolarstwa, obecny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym – Peter Sagan wreszcie podjął ostateczną decyzję w sprawie startu na Igrzyskach Olimpijskich, które w tym roku zostaną rozegrane w brazylijskim Rio de Janeiro. Słowak postanowił wystartować w wyścigu MTB XC!

Peter Sagan swoje wahania co do startu na rowerze szosowym wyrażał już od miesiąca, mówiąc o bardzo trudnej trasie, jaką jest droga wytyczona wokół brazylijskiego miasta. Spekulacje dotyczące występu Mistrza Świata w kolarstwie szosowym na rowerze górskim podczas nadchodzących wielkimi krokami tegorocznych Igrzysk Olimpijskich pojawiły się także po startach Słowaka w Pucharze Czech MTB w Teplicach i w wyścigu w austriackim Graz.

PETER SAGAN TRASA
Peter Sagan na rowerze górskim

Ostateczna decyzja odnośnie występu Petera Sagana została podjęta po tym, jak słowacka federacja kolarska uzyskała dzikie karty na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Bez nich reprezentacji Słowacji należało się jedynie jedno miejsce na start w wyścigu szosowym oraz jedno miejsce na start w wyścigu górskim.

Peter zaproponował wymianę miejsca w ramach kolarstwie szosowym na start na rowerze górskim. Po Tour de France ma specjalne czterotygodniowe szkolenie. Jak wiemy, nie chce pojechać na Olimpiadę tylko aby wziąć w niej udział, ale aby walczyć o czołowe miejsca – powiedział słowacki przewodniczący mediów Związku Kolarskiego Peter Privara.

To wspaniałe, że Peter wystąpi na rowerze górskim, gdyż jest na nim bardzocdobry. Mimo, że ma świetne przygotowanie technicznie i fizycznie, to intensywność jazdy w porównaniu do szosy jest inna, a więc miesiąc przygotowań po Tour de France będzie prawdopodobnie wystarczy – powiedział podczas Praskich Schodów Jaroslav Kulhavy.

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

19 letni założyciel najszybciej rozwijającego się portalu rowerowego w kraju (wysportowani), drużyny kolarskiej WRT, marki odzieżowej Pablo Wear, aplikacji mobilnej weight under control, i agencji interaktywnej. W trakcie pisania swojej pierwszej książki pt ”21 wiek choroba przeciętności” Uważa, że wiek nie jest barierą w rozwijaniu swoich pasji, i można osiągnąć dosłownie wszystko o czym się marzy.