Podwójne zwycięstwo Bogdana Czarnoty w przełajach

 W sobotę w Ostrawie, a w niedzielę w Rymarowiew Czechach wygrywał Bogdan Czarnota w rywalizacji przełajowej w ramach cyklu ToiToiCup. Dobrze w weekendowych startach spisywała się też Zuzanna Krzystała.

 

Ostrawa na początek

 

Jeszcze w sobotę dwójka zawodników ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Zuzanna Krzystała i Bogdan Czarnota zameldowali się na starcie zawodów przełajowych w ramach ToiToiCup w Ostrawie w Czechach.

W ostatnich tygodniach na startującychw przełajach czekała prawdziwie letnia pogoda, natomiast tym razem rywalizacja toczyła się już w bardziej mroźnych warunkach.

W elicie kobiet dobrą w ostatnich tygodniach formę potwierdziła Zuzanna Krzystała, która ukończyła rywalizację na 6. miejscu.

– Trasa specyficzna, pokręcona, zlokalizowana na terenie boiska i przyległych pagórków. Warunki, jak to na przełaju, zmieniały się i nie wiadomo było, czego ostatecznie spodziewać się na starcie, dodatkowo w prognozach był zapowiadany deszcz. Na szczęście obyło się bez opadów. Po starcie sukcesywnie przesuwałam się na wyższe pozycje i ostatecznie zakończyłam jako 6. kobieta open. Tego dnia chyba najgorszy był spadek temperatury i doskwierające zimno, ale trzeba się przyzwyczajać, bo tak wygląda ściganie przełajowepowiedziała zawodniczka ekipy Volkswagena.

 

Z kolei w rywalizacji masters doskonale spisał się Bogdan Czarnota, który był najlepszy.

– Bardzo szybka i kręta trasa. Od startu objąłem prowadzenie i pewnie z rundy na rundę minimalnie powiększałem przewagę nad rywalami. Nie ustrzegłem się błędu i wywrotki, który kosztował utratę zbudowanej przewagi. Na szczęście zachowałem spokój i pojechałem mocno do końca, co pozwoliło mi wygraćskomentował Bogdan Czarnota, zwycięzca.

Mocne ściganie z czołówką w Rymarowie

 

Dzień później dwójka Volkswagena zameldowała się na starcie kolejnych zawodów z cyklu ToiToiCup w oddalonym o 90 km od Ostrawy Rymarowie, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie przełajowym na trasie pojawiło się błoto.Wśród panów znów klasę potwierdził Bogdan Czarnota z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który zwyciężył w klasyfikacji masters.

– To było typowe ściganie błotniaków. Startowałem z końcówki stawki i po błędzie na starcie musiałem przebijać się do czołówki. Na szczęście udaje mi się szybko objąć prowadzenie w klasyfikacji i do końca nie oddaję pierwszego miejsca. Cieszą obie wygrane i rywalizacja na dobrym poziomie z elitą. Tym razem warunki były już bardzo trudne, ale ta dyscyplina już taka jestpowiedziałBogdan Czarnota.

Zuzanna Krzystała musiała startować z końcówki stawki, gdyż organizator zdecydował o rozstawieniu na podstawie klasyfikacji cyklu, w którym zawodniczka Volkswagena jak dotąd nie startowała.

– Podczas objazdu trasy jeszcze przed zawodami miałam mieszane uczucia, ale po dobraniu odpowiedniego ogumienia oraz ciśnienia poczułam się pewniej. Po pierwszej rundzie udało się wypracować w miarę wysoką pozycję i powoli doganiać rywalki, aby ostatecznie ukończyć na 4. miejscu. Jak do tej pory to chyba jeden z moich lepszych wyścigów, gdyż nawiązałam walkę z zagraniczną czołówką, która do tej pory była poza zasięgiemnie kryła zadowolenia Zuzanna Krzystała.

 

 

ToiToiCupOstrava

Elitakobiet:

 1. Jana Czeczinkarova (LIV Praha) 00:37:38
 2. Katerina Mudrikova (ACK StaraVes) 0:37:50
 3. Elizabeth Ungermanova (TJ AS Mlada Boleslaw) 00:37:56

 1. Zuzanna Krzystała (Polska, Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)00:39:09

 

Masters:

 1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Mirosław Bieniasz (Bieniasz Bike Team)
 3. Milan Lehky (CykloBendl)

 

ToiToiCupRymarov

 

Elitakobiet:

 1. Jana Czeczinkarova (Giant Cycling Team) 0:37:50
 2. Nikola Bajgerova (Team Dukla Praga) 0:38:10
 3. Elizabeth Ungermanova (TJ AS Mlada Bolesław) 0:38:29

 1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:39:28 

Masters:

 1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Mirosław Bieniasz (Bieniasz Bike Team)
 3. Josef Schejbal (CykloProfi Gold Fren MTB Team)
The following two tabs change content below.

Redakcja

https://allegro.pl/oferta/ksiazka-xxi-wiek-choroba-przecietnosci-7829057768