Podwójne zwycięstwo zawodników Volkswagena w Kurowie!

Po doskonałych występach w sobotę, w niedzielę zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ponownie mogli cieszyć się z dwóch zwycięstw w kolejnym przystanku przełajowego Pucharu Polski.

Wśród pań znów najlepsza była Zuzanna Krzystała, która ma za sobą wyjątkowo udany weekend.

– Kolejny podwójny weekend za nami. W niedzielę trasa była bardziej techniczna i temperatura mniej uciążliwa. Walka rozegrała się, podobnie jak w Nowej Sarzynie, podczas pierwszej rundy. Wówczas udało mi się wyjść na prowadzenie w grupie. W trakcie wyścigu stopniowo zyskałam przewagę, wygrywając dzisiejszy Puchar Polski. Krótko mówiąc – wzięłam przykład z trenera Bogdana Czarnoty, który w ten weekend również zgarnia komplet zwycięstw. Gratulacje też dla chłopaków, Stanisława Nowakai Piotrka Kryńskiego za ambitną walkęskomentowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Właśnie Stanisław Nowak w Kurowie ukończył wyścig na dobrej piątej pozycji pomimo kłopotów technicznych.

– Od startu jechałem z pierwszą grupą, momentami nadając nawet tempo rywalom. W samej końcówce miałem kryzys, jednak kończę na piątym miejscu. Z dzisiejszej dyspozycji jestem zadowolony. Dziękuję trenerowi za użyczenie roweru w kryzysowej sytuacjipowiedział Stanisław Nowak.

Trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team mógł w niedzielę cieszyć się z drugiego w ten weekend zwycięstwa.

– Wygrywam pewnie dwa Puchary Polski i dodatkowo była okazja poćwiczyć parę elementów, które prawdopodobnie przydadzą się podczas Mistrzostw Polski w Szczekocinach.Cieszy mnie postawa podopiecznych: zwycięstwa Zuzanny Krzystały,walka już w czołówce Staszka wracającego po krótkim urlopie, a przede wszystkim widzę, że Piotrek Kryński wraca na odpowiednie tory, choć być może wyniki jeszcze tego nie pokazują– podkreślił Bogdan Czarnota.

 

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Kurów:

Elita kobiet:

  1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:43:08

           2.Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior – Zatro) 0:43:35

  1. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:44:13

Elita mężczyzn

  1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:50:02
  2. Patryk Stosz (CCC Dewelopment Team) 0:50:07
  3. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:50:16

  1. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:51:18
  2. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:01

Masters II

  1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:34:21
  2. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:34:47
  3. Marcin Michalczewski (niezrzeszony) 0:36:04