PREMIERA KSIĄŻKI ”W JUDODZE NA ROWERZE” ZA NAMI !

Takiej książki jeszcze nie było! 9 kwietnia br. w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii miała miejsce premiera książki „W judodze na rowerze. Japońsko-koreańska przygoda na dwóch kółkach”. To pierwszy reportaż przygodowo – sportowy o judo. W książce opisana została historia powstania nieprzeciętnego pomysłu oraz przebiegu fantastycznej przygody, którą przeżył autor podczas swojej podróży rowerem po Japonii i Korei, połączonej z treningami judo w lokalnych salach treningowych na trasie.


Znakomita i jednocześnie niezwykła pozycja dla sportowców, podróżników, poszukiwaczy przygód. Wspólnie z autorem przeżywamy kolejne etapy podróży, od przygotowań, przez ciężkie górskie podjazdy czy wymianę dętki, aż po transport roweru. W ciekawy sposób ujęte wątki podróżnicze pozwalają nam poczuć smak ramenu czy kimchi, poznając jednocześnie uroki tego, co ciężko osiągalne dla zwykłego podróżnika.


To również wspaniała opowieść o tym, w jaki sposób judo, łączy ludzi na całym świecie, stając się nie tylko dyscypliną sportową, ale także elementem kształtującym osobowość i pozwalającym na przeżycie czegoś niezwykłego.


W ostatnim rozdziale książki autor zebrał rodzaj ankiety od 23 trenerów judo z Japonii, Korei i Polski. Wszyscy oni dostali ten sam zestaw pytań odnoszący się do ich własnych przeżyć związanych z trenowaniem judo oraz miejscem tej dyscypliny w ich życiu. Żaden nie znał odpowiedzi pozostałych trenerów. O swojej przygodzie z judo opowiedzieli między innymi medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostwa świata czy Europy.


Książka, napisana w bardzo przyjemny sposób, niepozbawiona jest wątków humorystycznych, jak i elementów dramaturgii. Autor zdecydowanie zaraża swoją pozytywną, niekończącą się energią, pasją, nieustającym dobrym humorem i chęcią poznawania świata w ciekawy sposób. A jeśli jeszcze nie ćwiczysz judo, to po przeczytaniu „W judodze na rowerze” na pewno będziesz chciał zacząć!
Więcej informacji o publikacji można znaleźć tutaj: www.facebook.pl/wjudodzenarowerze lub www.wjudodzenarowerze.pl