Rita Malinkiewicz walczy o życie!

W poniedziałek, 1 czerwca około godziny 16:30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4) – informuje portal bielskiedrogi.pl.

Według ustaleń Eurosport jedna z nich to Rita Malinkiewicz, wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Druga zaś to prawdopodobnie żona olimpijczyka i wielokrotnego mistrza Polski w kolarstwie przełajowym Marka Konwy.

Jak podaje serwis bielskiedrogi.pl z bardzo wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letnia kierująca Oplem Astrą, zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej.

Kobiety miały jechać na pierwszy z cyklicznych kolarskich treningów, organizowanych przez Ritę Malinkiewicz dla grupy facebookowych znajomych.

The following two tabs change content below.

Redakcja

Ostatnie wpisy Redakcja (zobacz wszystkie)