RUSZYŁ CYKL MTBCROSS MARATON

Udostępnij dalej:

W niedzielę 8 kwietnia blisko 400 zawodników stanęło na starcie I etapu cyklu Mtbcross Maraton, który swój początek zainaugurował w podkieleckiej miejscowości Chęciny. Góry Świętokrzyskie przywitały kolarzy piękną, iście wiosenną pogodą.

Trasa w Chęcinach jest jedną z najbardziej wymagających tras w górach świętokrzyskich. Pod względem technicznym do przejechania dla każdego wprawionego nawet w niewielkim stopniu kolarza, jednak w tym przypadku jej trudność tkwiła w interwałach. Trasa nafaszerowana sztywnymi podjazdami, zjazdami, mocno interwałowa, idealna na pierwsze przepalenie nóżki 🙂

Na najkrótszym dystansie Family liczącym 16 km i 280m. przewyższeń najszybszy okazał się Krzysztof Pazdan (Huzar Bike Academy). Tuż  za nim na metę wjechało dwóch obiecujących juniorów z teamu Sport Serwis Sandomierz w kolejności : Michał Jajko i Patryk Kowalski. Wśród Pań wygrała Barbara Bartkiewicz (Axel Sport Racing Team), druga na mecie była Weronika Gogolewska (72D Windsport Powered By Oshee) a trzecia Katarzyna Szczęsna (UKS MDK Tytan Radom).

36-cio kilometrową trasę dystansu Fan mającą ponad 960 m. przewyższeń najszybciej pokonał Michał Cichoń (MTB Mosir Dukla), który okazał się bezkonkurencyjny. Prawie 4 minuty po nim na metę wjechali równo Daniel Packi (Vip Trans Team) oraz Jakub Żurek (72D Windsport Powered By Oshee). Najlepszą z Pań okazała się Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp), która o nieco ponad minutę wyprzedziła drugą zawodniczkę Katarzynę Laskowską (Finisher.pl). Trzecia na metę wjechała Magdalena Mędrecka ( Sengam Sport Racing Team).

Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom, którzy zmierzyli się z królewskim dystansem Master liczącym ponad 60 km i niemalże 1400 m. przewyższeń. Najlepszym zawodnikiem okazał się Marcin Jabłoński (Metrobikes.pl), który samotnie i z bezpieczną przewagą dojechał do mety przed Pawłem Chrząszczem (72D Windsport Powered By Oshee) i Szymonem Zacharskim (3R-Radomski Ruch Rowerowy). Na najdłuższy dystans odważyły się jedynie trzy panie. Wygrała Klaudia Cichacka (Baran Cycling Team), drugie miejsce zajęła Justyna Małek (Ibox Mała Liga Cycling Team), natomiast trzecie miejsce należało do Sylwii Tkaczyk (Mybike.pl).

Pierwsze koty za płoty ! 🙂 Gratulujemy wszystkim bez wyjątku i do zobaczenia za 2 tygodnie w Daleszycach !

The following two tabs change content below.