W CO SIĘ UBRAĆ NA ROWER JESIENIĄ?

Udostępnij dalej:

Żyjemy w czasach, w których, jak ubrać się w wybranej porze, to nie lada wyzwanie. Nie mówię tutaj o doborze koloru, aby strój komponował się właściwie, lecz tak, aby temperatura była optymalna podczas treningu. Nie za zimno, nie za gorąco. W poniższym artykule wskażemy o czym nie możemy zapomnieć podczas jesiennego treningu, gdzie temperatura nie przekracza 15 stopni Celsjusza.

1. Elementem podstawowym są odpowiednie skarpetki rowerowe. Tutaj musimy dobrać takie, aby dobrze przepuszczały powietrze (stopa oddychała), ilu kolarzy, tyle opinii. Osobiście na zimniejsze dni, stawiam na bawełniane.

2. Kolejnym, i jednym z ważniejszych czynników decydujących o utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała  są spodnie. Na plus, jeśli szelki również są ocieplane.

3.  Kolejną ważną częścią ubioru to podkoszulek/odzież termoaktywna. Świetnie utrzymuje ciepło, jednak trzeba patrzeć na wykonanie, ponieważ najważniejszym czynnikiem jest odprowadzenie potu w tej części ubioru.
 

4. Niezbędna podczas takich warunków jest bluza, tutaj warto zwrócić sporą uwagę na skład i krój. Najlepsza bluza będzie ocieplana, oraz dopasowana. Co za tym idzie? Ciepło będzie utrzymywać się jak najdłużej, a trening będzie o wiele lepszy.

5. Jednym już z ostatnich rzeczy, o których warto, nie zapomnieć  ”wziąć ze sobą na trening” jest komin. Coś tak małego, a korzystnego dla naszego organizmu. Szyja jest cała chroniona od zimna. Możliwość bólu gardła na drugi dzień znacznie maleje.

6. Ostatnim, i jednym z najważniejszych w ubiorze kolarza dodatków, jest moim zdaniem, czapka pod kask. Nic tak nie uprzykrza treningu, jak zimny wiatr wiejący tam w głowę, a co najgorsze w uszy.

Po ”odfajkowaniu” wszystkich powyższych punktów jesteś w pełni gotowy na jesienny trening. 😉

Zdjęcia wykorzystane ze strony producenta odzieży STANTEKS

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

19 letni założyciel portalu wysportowani-portal-kolarski.pl, drużyny kolarskiej WRT, marki odzieżowej Pablo Wear. Autor książki ''XXI wiek-choroba przeciętności'' http://krolzycia.eu/zamow-ksiazke/

Ostatnie wpisy Paweł Blicharski (zobacz wszystkie)