TEST ODZIEŻY TERMOAKTYWNEJ OD STANTEKS

Udostępnij dalej:

Marki Stanteks, chyba nie trzeba nikomu szerzej opisywać. Krajowa firma, która od wielu lat z pozytywnym skutkiem rozwija się, i z roku na rok wprowadzając nowe produkty, rozszerza swoją działalność, również poza granice kraju.

 

Bielizna termoaktywna w okresie jesienno-zimowym jest moim nieodłącznym elementem podczas treningu. Dlatego tym razem wybór padł na odzież od marki Stanteks. Nie ukrywam, na początku nie sugerując się ceną wolałem postawić na coś sprawdzonego, zagranicznego. Po nie długim zastanowieniu postawiłem sprawdzić coś nowego, a przede wszystkim krajowego. Odpowiedzmy sobie sami na proste pytanie. Ile jest firm, które produkują rowerowe produkty w Polsce? Właśnie, szczerze, możemy zliczyć to na palcach. Bez chwili zwątpienia postanowiłem przetestować koszulkę termoaktywną z długim rękawem i podjąć decyzję, czy pozostać na dłużej z Ojczystym produktem.

 

Od jakiegoś czasu mieliśmy możliwość testować odzież termoaktywną  z firmy Stanteks, testowałem podkoszulek z długim rękawem przez wiele tygodni. Tutaj ciuch nie miał lekko. Deszcz, mróz, raptownie ocieplenie. Chyba nie było pogody w której produkt nie był użytkowany. Koszulka bardzo dobrze dopasowuje się do ciała i nie ogranicza ruchów kolarza, a po kilku minutach zapominamy, że mamy ją na sobie. Pod względem utrzymania ciepła koszulka termoaktywna wypadła dosyć przyzwoicie. Przez ponad godzinę treningu na rowerze temperatura ciała utrzymywała się w podobnej temperaturze ciała. Z odprowadzaniem potu również nie było większych problemów. Wszystko przebiegało tak jak powinno, czyli na duży plus.

Bardzo dobrze absorbuje pot oraz zarówno szybko odprowadza, przez co zawsze ta wilgoć nie przylega do skóry. Po kilku praniach koszulka nie straciła swoich właściwości za każdym razem dobrze spełniała swoje zadanie, współpracując zgodnie z innymi częściami garderoby kolarza.

 

Podsumowując warto czasem zaufać krajowemu producentowi i zakupić coś nowego. Dlaczego? Warto wspierać to co, krajowe, oraz po prostu dla urozmaicenia. Nie zawsze to co drogie to najlepsze.

 

 

Pełna specyfikacja produktu dostępna TUTAJ

 

The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

Właściciel/redaktor naczelny portalu. Miłośnik kolarstwa górskiego i marketingu.