TEST STROJU KOLARSKIEGO WYSPORTOWANI OD SPORTGANG

Udostępnij dalej:

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję jeździć w stroju uszytym dla Wysportowani Racing Team przez Polską firmę SportGang. Jak wiadomo odzież wysokiej jakości gwarantuje nam nie tylko świetną stylówkę, ale także komfort podczas dłuższych treningów oraz wyścigów w których miałem już okazję startować w tym komplecie. 

Producent zaopatrzył nas w stroje najwyższej jakości, koszulkę oraz spodenki, zacznijmy najpierw od dołu.

Spodenki

Posiadają wkładkę antybakteryjną Dolomiti, która umiejscowiona jest według mnie idealnie względem anatomii ludzkiego ciała. Mam ten problem że w niektórych spodenkach w których jeździłem lubiła się ona przesuwać i obcierać, co powodowało dyskomfort. W tym modelu nie ma takiego problemu, mimo przesiedzenia w siodełku około 90h treningowych, moja skóra jest nienaruszona.  Za to duży plus dla producenta. Według mnie pampers mógł by być nieco miększy, ale to może być sprawa mojego twardego siodła. Szelki dobrze dopasowują się do górnych partii ciała i dobrze trzymają spodenki na odpowiednim miejscu, także silikonowe wstawki na nogawkach opasające uda jest odpowiednio wytrzymałe na ścieranie. Podczas mokrych treningów i maratonów ważnym aspektem dla nas, kolarzy jest ,,dopieralność” materiału, z początku miałem wątpliwości z powodu dużej powierzchni białego materiału, lecz po kilku pierwszych praniach zauważyłem, że wszystko ,,schodzi” łącznie z krwią którą przypadkowo zabrudziłem spodenki podczas jednego wypadu mtb.

Koszulka

Teraz czas na koszulkę w kroju PRO, jak sama nazwa wskazuje jest to krój przylegający do ciała. Koszulka rozsuwana jest przez całą długość suwakiem który niestety lubi się czasami zaciąć. Kołnierz jest idealnej wysokości, dający swobodę oddychania i daje komfort termiczny w zimniejsze dni. Tył koszulki wykonany jest całkowicie z przewiewnego materiału, trzeba to wziąć pod uwagę w wietrzne dni, aby się nie przeziębić. Na koniec trzy kieszonki, optymalnej wielkości, nie ma do czego się przyczepić.

 

Podsumowując

Komplet SportGang jest wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów oraz leży świetnie na ciele. Można doczepić się czasami zacinającego się suwaczka ale to drobnostka w porównaniu do tego co dostajemy w całości. Serdecznie polecam każdemu tą markę oraz jej produkty.

 

Producent stroju: sportgang

 

The following two tabs change content below.

Jakub Obitko

Uczeń Gimnazjum w Sandomierzu, rowerowy zapaleniec. Zawodnik Wysportowani Racing Team. Interesuje się dietetyką oraz fizjoterapią.