TOMASZ RASZYK: ”W TYM SEZONIE PODNIOSŁEM SOBIE POPRZECZKĘ”

Udostępnij dalej:

Tomasz Raszyk kolejny sezon rozpoczyna z ambitnymi planami. Zmiana drużyny, starty w zagranicznych zawodach. Redakcja portalu WYSPORTOWANI, postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej na temat sportowych planów na rok 2017 od zawodnika Born2Bike.

 

Wysportowani: Nowy sezon to nowe cele. Na czym się skupiasz w 2017 roku ?

Tomasz Raszyk: W tym sezonie podniosłem sobie poprzeczkę, moim głównym celem są zawody IXS w Willingen, IXS w Špičáku. Oczywiście skupiam się również na Pucharach Polski oraz Mistrzostwach Polski!

Warunki atmosferyczne nie są przeszkodą w treningach dla Tomka Raszyka.

 

Wysportowani: Sezon rozpocząłeś od zmiany barw klubu. W jakich okolicznościach zapadła taka decyzja ?

Tomasz Raszyk: Decyzja o zmianie klubu zapadła dość szybko, gdyż poprzedni team przeszedł na wyścigi Enduro. Dla mnie Downhill jest wszystkim!

Zdjęcie z podium z inauguracyjnego wyścigu, gdzie Tomasz Raszyk uplasował się na najwyższym stopniu podium

 

Wysportowani: Jesteś zadowolony z przynależności do nowej drużyny ?

Tomasz Raszyk: Jestem zadowolony ze zmiany Teamu, ponieważ Born2Bike dał mi możliwości oraz wsparcie na rozwój swoich umiejętności!
 
 
 
 
Wysportowani: Sezon zainaugurowałeś wygraną. Spodziewałeś się takiego wyniku ?

Tomasz Raszyk: Udało się wygrać Pierwszy Puchar Polski. Szczerze nie spodziewałem się takiego wyniku… Kiedy wpadłem na metę nawet się nie zatrzymałem a już patrzyłem na wynik! Był to potężny szok oraz motywacja do dalszych treningów! 😉
 
 
 
Wysportowani: Pierwsze wyścigi wskazują nad czym będzie trzeba sporo popracować. Twoim najsłabszym punktem w tym momencie jest ?
 
Tomasz Raszyk: Tak, pierwszy wyścig pokazał mi nad czym muszę pracować! Kondycja i jeszcze raz kondycja jest moim najsłabszym punktem nad którym już pracuję!
 
 
 
The following two tabs change content below.

Paweł Blicharski

Właściciel/redaktor naczelny portalu. Miłośnik kolarstwa górskiego i marketingu.