Weekend z ŻTC BIKE RACE 2020

Za nami pierwsze etapy ŻTC BIKE RACE 2020, w sobotę kolarze zawitali do Mińska Mazowieckiego, dzień później rywalizowali w Białej Rawskiej.

1 sierpnia kolarze szosowi opanowali Mińsk Mazowiecki, gdzie na osiemnastokilometrowej rundzie rywalizowali podczas pierwszego w tym roku etapu ŻTC BIKE RACE. W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, a zatem 90 km, w M20 triumfował Kacper Kistowski (MERX TEAM POLSKA), który przyjechał „na solo”, z dużą przewagą nad Michałem Glanzem (Świat Rowerów Team) i Jakubem Nowowiejskim (LUKS Trójka Piaseczno). W M30 triumfował Dariusz Kołakowski (TTS.Coach), a w kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących pełny dystans najlepszy był Arkadiusz Juliński (Świat Rowerów Team).

Dzień później rywalizacja przeniosła się do województwa łódzkiego, a konkretnie do Białej Rawskiej. Kacper Kistowski tego dnia musiał zadowolić się drugim miejscem, uznając wyższość Patryka Domagały z PM Bike Racing Team. W kategorii M30 podium zdominowali zawodnicy FabrykaRowerów.com, kolejno Michał Bareła i Dominik Patrzykowski, na najniższym stopniu stanął Daniel Packi (Lider Team Opoczno). W REDzie triumfował Mark O’Reilly.

– Dziękujemy wszystkim zawodnikom za tak liczne przybycie na pierwsze zawody ŻTC BIKE RACE 2020. To dla nas bardzo ważne, że nawet w tak trudnym czasie kolarze obdarzają nas zaufaniem. Już teraz zapraszamy wszystkich do Grójca, na trzeci etap, który odbędzie się 16 sierpnia – podsumowuje ostatnie zawody Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.