WIGRY MTB MARATON JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Wigry MTB Maraton. Będzie to jeden z najbardziej atrakcyjnych etapów w cyklu Maratony Kresowe. Jest to bardzo wyjątkowy wyścig, z trasą prowadzącą przez Wigierski Park Narodowy. W przypadku parków narodowych organizacja takich imprez jest trudna. To jeden z powodów dla których w tym wyścigu trzeba wystartować koniecznie, gdyż nie wiadomo czy będzie kolejna okazja…

Tereny mają bajkową urodę. Zróżnicowany, o niepowtarzalnym pięknie krajobraz wigierski ukształtował przed kilkunastoma tysiącami lat lodowiec. Krajobraz urozmaicają morenowe wzniesienia, czyli różnego rodzaju pagórki, wzgórza i wały. Geologowie odnajdą tu ciągi ozów i kemy. Dzięki temu trasa ma profil interwałowy i jest wymagająca. Powinna usatysfakcjonować nawet zaawansowanych kolarzy górskich. Na pierwszej rundzie będzie trochę szerokiego szutru dla swobodnego rozjechania się stawki zawodników. Później będzie wiele singli poprowadzonych po szlakach turystycznych i narciarskich Wigierskiego Parku Narodowego. Z tegorocznej trasy usunięte zostały odcinki asfaltowe i długie proste szutry. Runda została skrócona, ale dzięki temu jest bardziej dynamiczna i trudniejsza niż rok temu.

 

Start i miasteczko wyścigu zostały zlokalizowane na terenach przylegających do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego w miejscowości Krzywe. Piękne miejsce, które stworzy wspaniałą oprawę i niezwykły klimat do relaksu i wypoczynku po wyścigu. Można wybrać się na spacer na pobliską plażę nad jeziorem Krzywe lub na jedną ze ścieżek edukacyjnych. W siedzibie WPN znajduje się bardzo atrakcyjna wystawa multimedialno-przyrodnicza ”Nad Wigrami”. Przy leśniczówce w pobliżu siedziby dyrekcji WPN-u znajduje się wystawa etnograficzna „Ocalić od zapomnienia”. W budynku gospodarczym pochodzącym z lat 20. XX wieku zgromadzono ponad 800 eksponatów,

W sobotnie popołudnie poprzedzające Wigry MTB Maraton w pobliskich ogrodach Klasztoru Wigierskiego w Wigrach odbędzie się „Święto Siei”. Warto przyjechać wcześniej i zakosztować miejscowych specjałów. Będzie także się dużo działo na scenie. Wystąpią wykonawcy z Polski i Litwy.

Do końca dziesiątego sezonu Maratonów Kresowych zostały już tylko trzy wyścigi. Walka o wygraną w klasyfikacji generalną wchodzi w decydującą fazę. Na głównym dystansie BLU Maraton największą szansę na wygraną mają Litwin Marius Pinaitis (BIKEXPERT Cycling team), Białorusin Yauheni Navasad (CST Team) oraz Białostoczanin Piotr Krysiewicz. Wśród kobiet Marzenie Moniuszko (Milsport BLU Team)  brakuje już tylko jednego, małego kroku do końcowego sukcesu.

Współorganizatorem wyścigu są Gmina Suwałki oraz Wigierski Park Narodowy. Organizację wyścigu wsparły Stowarzyszenie LGR „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”, suwalska Piekarnia „Cymes” oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś głównymi sponsorami są Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, AJ’s Fenwicks, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Więcej informacji na stronie: www.maratonykresowe.pl

The following two tabs change content below.

Redakcja

Ostatnie wpisy Redakcja (zobacz wszystkie)