ZADBAJ O SWÓJ AMORTYZATOR

Każdy kolarz spędzający dużą ilość treningowego czasu w ciężkim terenie wie, jak ważna jest konserwacja amortyzatora. To wszystko dlatego, by jazda była płynniejsza, a nadgarstki odczuwały komfort. Tylko jak zadbać o nasz stabilizator? Na rynku jest wiele preparatów gwarantujących płynność jego działania. Dlatego postanowiłem sprawdzić działanie smaru firmy Expand i porównać czy radzi sobie lepiej od konkurencyjnych marek.

 

Expand

Jak zapewnia producent, marka EXPAND nie tylko smaruje. Aktywny składnik smaru uwolni brud pomiędzy uszczelkami, a goleniami. Substancja czynna zapewni długotrwałą powłokę smarną, co zapewni płynność pracy. Dodatkowo preparat chroni przed korozją. Konkurencyjne specyfiki wyróżniają się jedną mocną cechą, EXPAND posiada tych cech aż trzy. Zwróciłem na to szczególną uwagę, i duży nacisk nałożyłem na sprawdzenie zgodności etykiety producenta.

Expand

1. OCZYSZCZENIE GOLENI.

Na samym początku nie wierzyłem w to, że specyfik smarujący w jakimś stopniu może coś oczyścić. A jednak! Po nałożeniu warstwy smaru ”EX SHOCK” wybrałem się na długi teren w iście piaszczystą trasę. Kurz to jeden z większych wrogów amortyzatorów. Po powrocie z treningu zaobserwowałem znikomą ilość nalotu kurzu na goleniach. Sam smar nie wykazywał ”lepkości”.

 

Expand

2. DŁUGOTRWAŁA POWŁOKA

Po nałożeniu warstwy preparatu na amortyzator, w przeliczeniu na kilometry, minęło 350 kilometrów. Od tego momentu nie potrzebowałem kolejnego sięgania po smar. Amortyzator podczas ciężkiego terenu pracował dość płynnie. Największą zaletą testowanego preparatu jest fakt, iż sam smar ma kolor bezbarwny, dzięki czemu przy dobrze wcześniej oczyszczonym amortyzatorze, czarny nalot nie ma prawa wystąpić na goleniu.

Expand
Preparat świetnie sprawdza się do czyszczenia goleni.

3. OCHRONA PRZED KOROZJĄ.

O samej korozji nie mogę się niestety wypowiedzieć, ponieważ przez tak długi czas, w którym testowałem smar, nie napotkałem żadnego błota, jak i samego deszczu.

Expand

PODSUMOWANIE

Preparatów do konserwacji amortyzatorów jest wiele, jednak produkt marki EXPAND wyróżnia się przede wszystkich wszechstronnością. Za stosunkowo niską cenę otrzymujemy preparat, dla którego można w pełni zaufać i zastosować w swoim rowerze.

 

 

Expand

 

  • Smar do amortyzatorów.
  • Czyści i smaruje golenie, uwolni widelec od brudu zgromadzonego pomiędzy uszczelkami kurzowymi.
  • Na goleniach substancja ta zapewni długotrwałą powłokę smarną.
  • Produkt w pierwotnej fazie skoku amortyzatora gwarantuje płynność pracy.
  • Dodatkowo zapewnia aktywna ochronę przed korozją.
  • Pojemność: 200ml.

 

DYSTRYBUTOR: EXPAND

Expand